Koleksiyonlar

Spor Salonu Zemin Kaplama

İster spor salonunun ister sağlık kulübünün ister kapalı tenis kortunun bir parçası olsun, iyi spor salonu zemin kaplama sistemi, spor salonunun anahtarıdır. Bir spor zemini pürüzsüz bir yüzeye sahip olmalı ve ayrıca oyuncuları kuvvetin azaltılmasını sağlayacak kadar yastıklamalıdır. Yere inerken ayaklarının etkisini azaltarak oyuncuları kaymalardan ve yaralanmalardan korumalı ve iyi bir kuvvet direncine sahip olmalıdır.


İdeal bir spor zemini tüm bu niteliklere sahip olmalıdır:

  • Gözeneksiz olmalıdır,
  • Sızdırmaz olmalıdır,
  • Şok emici olmalıdır,
  • Aşınmaya dayanıklı olmalıdır.


Spor zeminleri bu niteliklerini her türlü hava koşulunda korumalıdır. Özellikle kas-iskelet sistemleri gelişme aşamasında olduğundan korunması gereken çocuklar için güvenli ve rahat olmalıdır.


Umut Zemin tarafından sunulan spor zemin kaplaması sistemleri, tüm bunları ve daha fazlasını sunar. Güvenli olacak şekilde tasarlanırken sınırlara meydan okumak için tasarlanan bu yüzeyler, içinizdeki oyuncunun yaralanma endişesi olmadan uçmasına izin verecektir.


Umut Zemin’in iç mekan yüzeyleri yüksek mekanik mukavemete sahiptir ve son derece dayanıklıdır. Bir kapalı spor tesisi için mükemmel bir ambiyans yaratmak için tasarım ve renk seçenekleri sunarlar.


Bilardo veya masa tenisi için, Umut Zemin’in tüm iç mekan sporları için çözümleri vardır. Bu sporların her birinin gerektirdiği performans ve özellikler farklı olduğundan, Umut Zemin, zemin kaplamasını bu sporların özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlar.

Zemin Kaplama Çeşitleri


Sertağaç


Bu, bir spor salonu için geleneksel malzemedir. Sert ağaç son derece dayanıklı ve harika görünüyor. Parlamayı geri getirmek için her kullanımdan sonra cilalanabilen şeffaf bir cila ile tamamlanmıştır. Ayrıca işaretlere ve desenlere sahip olabilir.
Robbins parke döşemenin lider tedarikçisiyiz. Robbins, NBA'de basketbol sahaları için kullanılan markadır. Kalite olağanüstü ve bitiş spor bir yaşam için tasarlanmıştır. Bu katlar 30 yıldan fazla sürer.


Poliüretan Spor Salonu Zemin Kaplama


Poliüretan veya PU zeminler poliüretan plastikten yapılmıştır. Bu zemin, sert ahşaptan daha yumuşaktır ve daha fazla darbe emilimi için daha esnektir. Ancak, top ve kort oyunları için parke ile çok benzer bir performans sunar.
Poliüretan spor salonu döşemesi, parke döşemeden daha ucuzdur, ancak hiçbir şekilde daha zayıf bir ürün değildir. Okullar, benzer performansı daha düşük bir fiyata sunduğu için giderek daha fazla poliüretan tercih ediyor.


Vinil


Vinil döşeme, PVC vinil üst ile kaplanmış poliüretan döşemedir. PVC, farklı performans özellikleri için farklı esnekliklerle formüle edilebilir. Örneğin, ahşap kadar sert veya kauçuk kadar yumuşak olabilir.
Vinil, farklı alanlarda farklı esneklik seviyeleri gerektiren spor salonlarında popüler bir seçimdir (örneğin, kapalı badminton kortları ve basketbol sahaları için). Vinil, farklı alanların farklı sporlara uymasına izin vererek aşamalı olarak kurulur.

Hangi Spor Salonu Zemin Kaplama En İyisidir?


Geleneksel seçim parkedir, ancak poliüretan zemin ile yanlış gidemezsiniz. Belirli esnekliklere ihtiyacınız varsa, bir vinil zemin seçmelisiniz. Parke, poliüretan ve vinil spor salonu zeminlerinin lider tedarikçisiyiz ve kullanım durumunuz için doğru zemini önerebiliriz. Sadece en iyi markalı zemin döşemesini tedarik ediyoruz ve tüm tasarım ve kurulum sürecini sizin için biz hallediyoruz.


En İyi Spor Salonu Döşemesi Nasıl Seçilir?


Spor salonunuz için en iyi döşemeyi seçmek için bazı ipuçları:


Çok kullanımlı veya özel


Ahşap zeminler, testler, toplantılar ve veli akşamları gibi basketbol ve spor dışı etkinlikler için uygundur. Ancak, diğer kort oyunları için ideal değiller çünkü yüzey sert ve affetmez. Çok sporlu kullanım için poliüretan veya vinil öneriyoruz. Bu iki malzeme daha iyi yastıklama sağlar ancak aynı derecede dayanıklıdır.


Bütçe


Ahşap zeminler en pahalı seçenektir, bunu poliüretan ve vinil takip eder. Kereste klasik bir seçimdir ve birçok kişi tarafından tercih edilir. Poliüretan ve vinil, daha geniş bir performans özellikleri yelpazesi sunar ve genel olarak daha ucuzdur. Sonuç olarak, çoğu spor salonu poliüretan veya vinil zemin ile gayet iyi idare edecektir.


En iyi spor salonu zemin döşemesini seçme konusunda yardım istiyorsanız, iletişime geçin. Yardım etmek için buradayız.


Müşterilerimiz


İnanılmaz spor salonları yaratmak için okullar, kolejler, üniversiteler, spor merkezleri ve toplum merkezleri ile birlikte çalışıyoruz. Malzemelerdeki yenilikler sayesinde spor salonları artık tenis, basketbol ve hokey gibi çok çeşitli spor dallarına tek bir yüzeyde ev sahipliği yapabilmektedir. Geleneksel ahşabın yerini alacak birçok çok kullanımlı yüzey sunuyoruz.


Sportif ve spor dışı etkinliklere ev sahipliği yapabilmeniz için güvenli, dayanıklı bir spor salonu zemini tasarlayabiliriz. Sizi son vaka çalışmalarımızı incelemeye davet ediyoruz. Projeniz hakkında sohbet etmek için bize ulaşmaktan çekinmeyin. Danışmanlık ücretsizdir.

  1. Çok amaçlı spor kullanımı
  2. İyi performans (A4 uyumlu, EN 14904)
  3. Renovasyon için ideal (38mm kalınlık)
  4. Mükemmel yürüme ve akustik konfor
  5. Uygun maliyetli bakım

TEKNİK VE ÇEVRESEL ÖZELLİKLER

ÖZELLİKLER

NormTarkett Değeri
Format Tipi-Plank
Kutu başına ürün sayısı-6
Kutu başına yüzey-2,66 m²
Yüzey koruması-Classic Lacquer
Toplam kalınlık-38 mm
Aşınma tabakası kalınlığı-3,50 mm
Toplam ağırlık-16,1 kg/m²
Kilit sistemi-2-kilit

TEKNİK PERFORMANS

NormTarkett Değeri
Yangın reaksiyonuEN 14342 - table 1CFL_S1
FIBA Sertifikası-Var
IHF Sertifikası-Var
WSF Sertifikası-Var
Yuvarlanan yük altında davranış-≤ 0,5 mm
Şok emilimi-A4
Dikey top hareketi-≥ 90%
Dikey deformasyon-A4