Koleksiyonlar

PVC Zemin Kaplama

PVC zemin kaplama ana hammaddesinin üretimi vinil klorürdür, PVC toksik olmayan ve çevre dostu yenilenebilir bir kaynaktır, sofra takımları, tıbbi infüzyon tüp çantaları gibi insanların günlük yaşamında zaten çok fazla kullanıma sahiptir.

Poli vinil klorür (PVC), suni ahşap damar görünümüne sahip birçok ürün serisi de dahil olmak üzere çeşitli döşeme ürünlerine dönüştürülür. Evlerde ve işyerlerinde kullanılmak üzere formüle edilmiş plastikleştirilmiş bir PVC'den yapılmıştır. PVC su geçirmezdir ve uzun süreli dayanıklılığı ile bilinir. Daha önce üretilen vinil döşemelerin çoğu estetik ayrıntılardan yoksun olsa da daha yeni PVC ahşap döşemeler çok ikna edici renklere, dokulara ve desenlere sahiptir.

PVC zemin sadece 1,6 mm-9 mm kalınlıkta, metrekare başına ağırlık sadece 2-7 Kg’dır. Özellikle yüksek binalarda yük alanından tasarruf etmek için benzersiz bir avantaj sağlar.

Homojen PVC Kaplama

Homojen PVC kaplama, canlılık ve renk derinliği sunan, leke tutmaz ve trafiğin yoğun olduğu alanlarda kullanılabildiği için dayanıklı, tek katmanlı vinil zemin kaplamadır.

Kullanılan yüksek kaliteli hammaddeler ve yenilikçi yüzey işlemleri sayesinde, güzelliği ile inşa edilmiş, kolay temizlenebilir, uzun ömürlü, üzerinde yürüdüğünüzde rahat, çarpıcı zemin tasarımları sunan son teknoloji ile dizayn edilmiştir. Yere sabitlendiğinde gerçekten oldukça şaşırtıcı görünüyor.

Metrekare başına 100aed'e kadar düşebileceğiniz endüstriler, okullar, sağlık merkezleri vb. ticari alanlar için ideal zemin kaplamasıdır.

Antistatik PVC Zemin Kaplama

Elektrik iletken PVC döşeme, statik elektriği odanın dışına dağıtabilen homojen PVC döşemedir. Bu gibi zeminler insanları bina içine yerleştirilen bilgisayar merkezleri, sürtünme makineleri vb. makinelerin oluşturduğu statik elektrik etkilerinden korur.

Elektrik iletken PVC zeminler ayrıca elektro sanayi, tıp, biyokimya ve kimyada kullanılan çok hassas ekipmanları statik elektrikten korur. Avrupa standartlarına göre hastane ameliyathanelerinde ve yoğun bakım ünitelerinde elektrik ileten PVC zeminler kurulmalıdır.

Heterojen PVC Kaplama

Son kat ve görünüm söz konusu olduğunda sonsuz tasarım olanakları sunan, üst katmanında bir baskı bulunan Çok katmanlı vinil döşemedir.

Çok katmanlı olup, üst aşınma katmanı/son, desen katmanı, takviye katmanı ve son olarak arka katmandan oluşur. Heterojen Vinil döşemenin iyi yanı, pek çok tasarımla gelmesi, kurulumu kolay, doğası gereği akustik, ses azaltma, mutfak ve banyo gibi ıslak alanlarda kullanılabilmesi ve üzerinde yürürken sağlam bir tutuş sağlaması, kaymaya karşı dayanıklı olmasıdır.

Esd Zemin Kaplama nedir?

Elektrostatik deşarj, önemli elektronik cihazlarınızın kalitesini ve işlevselliğini tehlikeye atabilir. Elektronik bileşenler üretildiğinde veya kurulduğunda, elektrostatik enerji tüketen zemin kaplamaları ile etkin bir şekilde korunmaları gerekir. Bir insan tarafından fark edilmeyen 100 V kadar düşük deşarjlar bile hassas bileşenlere zarar verebilir.

Çoğu zaman, bu hasarlar, yalnızca üniteleri düzgün çalışmadığında müşteri tarafından fark edilir. Bu, üretim sürecinde ESD koruması başarısız olduğu için hızlı bir şekilde yüksek maliyetlere yol açar. Bu, pahalı iade prosedürlerine ve size olan güvenini yitirmiş müşterilere neden olabilir.

ESD döşeme ile riskinizi azaltın

1960'larda ilk yarı iletkenler piyasaya çıktığından beri, elektrostatik deşarjlar sadece bir sıkıntı olmaktan öteye geçti. Düşük potansiyelde bile, elektro teknoloji, BT ve otomasyon alanlarındaki bileşenleri tehlikeye atarlar.

Doğru endüstriyel zemin kaplaması ile veri merkezlerinde, üretim salonlarında, laboratuvarlarda ve diğer çalışma ortamlarında ESD riskini önleyebilirsiniz. Nora, özellikle elektrostatik korumalı alanlar (“EPA”) için deşarjları güvenli ve kontrollü bir şekilde dağıtan ve topraklayan elektrostatik dağıtıcı zemin sistemleri geliştirmiştir.

Esd Zemin Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

ESD zeminler, zeminin direncinin düşmesine neden olan zemin malzemesi içinde iletken elemanlar kullanır. Elektrik en az dirençli yolu izlediğinden, ESD zeminler statik yükü (aksi takdirde oluşacak olan) zeminden aşağı doğru zorlar. 

Yerinde dökülen polimer ESD zeminler, paspas veya fayans gibi diğer anti-statik zemin türlerinden daha etkili ve eksiksiz bir şekilde çalışır. 

Avantaj özellikleri şunları içerir:

 • Çalışanları herhangi bir infilak durumunda ortaya çıkacak olan kazaların sonuçlarından korumaktadır. ESD zemin kaplama genel olarak siteril alanlarda hizmet verenleri olası etkilerden korumak amacıyla kullanılmaktadır.
 • Elektronik ürünlerin üretiminin veya montajının yapıldığı alanlarda bu elektronik ürünleri olası statik elektrik boşalmalarından korumak için kullanılır.
 • Ağır hizmet koşullarında delamine olabilen karodan daha iyi performans
 • Statik elektrik nedeniyle arızalanan veya hasar gören elektronik ekipmanın değiştirilmesi veya onarılması için para tasarrufu
 • %100 etkili statik kontrollü bir ortam oluşturma

Anti-bakteriyel zeminler ve duvarlar, bakteri, mantar ve küflerin büyümesi gibi mikroorganizmaların engellenmesine yardımcı olur. Dikişsiz, yerinde dökülen zeminler doğal olarak bakteriyostatik ve fungistatiktir çünkü bakterilerin barınabileceği ve potansiyel olarak büyüyebileceği dikişler, kaynaklar veya derz dolgu hatları yoktur. Dikişsiz yapı ayrıca zeminin temizlenmesini kolaylaştırır ve bu da anti-bakteriyel çabaları destekler.

Anti Bakteriyel Zemin Kaplama Faydaları

Bazı endüstriler, enfeksiyon kontrol programlarının ve ortamlarındaki zararlı bakterileri kontrol etmeye yönelik sıkı çabaların bir parçası olarak anti-bakteriyel zeminlere ve duvarlara değer verir.

Avantaj özellikleri şunları içerir:

 • Bir kuruluşun hijyen programının bir parçası olarak bakteriyel ve mantar büyümesinin engellenmesi
 • Hastaların ve personelin bulunduğu veya yiyecek ve içecek ürünlerinin üretildiği yerlerde zararlı bakterilere karşı artan koruma
 • Temiz ve sıhhi koşulları teşvik etmek
 • Kirleticilere karşı önlem alan bir kuruluş olarak itibar oluşturmak

Önerilen Endüstriler

Sağlık ve yiyecek ve içecek şirketleri anti-bakteriyel koruma ararken, anti-bakteriyel zeminler ve duvarlar, iyileştirilmiş hijyenin bir avantaj olduğu her ortamda faydalı olabilir.

Önerilen endüstriler şunları içerir:

 • Sağlık: ameliyathaneler, hastane odaları, banyolar, koridorlar ve daha fazlası
 • Yiyecek ve İçecek: bira fabrikaları, şarap imalathaneleri ve mandıralar
 • Ağırlama: ticari mutfaklar
 • Genel İmalat: gıda işleme tesisleri
 • Farmasötik-Biyoteknoloji: araştırma laboratuvarları, vivaryumlar, temiz odalar
 • Eğitim: soyunma odaları, banyolar, koridorlar

Kaymaz Zemin Kaplama Nedir?

Kaymaz zemin kaplaması, kayganlığı azaltmaya ve çekişi artırmaya yardımcı olmak için malzeme özellikleriyle tasarlanmış zemin kaplamasıdır. 

Hem endüstriyel hem de ticari tesislerde çalışanları, müşterileri ve ziyaretçileri korumak için son derece kritik olan kaymaya dayanıklı zemin kaplaması, zemin yüzeyindeki kaymayı azaltmak için özel olarak tasarlanmış çeşitli kaplama ve dokulara sahiptir.

Kaymaz Zemin Kaplamanın Faydaları

Kaymaz zemin kaplaması, sıvıların veya diğer malzemelerin zeminle temas ederek insanların kaymasına neden olabileceği tesisinizdeki tehlikeli koşullara karşı koruma sağlar. Dokulu, kaymaz zemin bu olayların riskini azaltarak tesisinizi olası yaralanma veya kazalardan daha güvenli tutar.

Kaymaz Zemin Kaplamanın Avantaj özellikleri şunları içerir:

 • Çalışanların veya ziyaretçilerin fiziksel ve/veya duygusal travmasına neden olan kayma ve düşme kazalarının önlenmesi
 • Yaralanan bir kişinin tıbbi harcamaları veya bir çalışanın kaybedilen çalışma süresi ile ilgili mali kayıpların (örneğin sorumluluk ödemeleri, yasal ücretler, sigorta primlerinde artış, artan idari maliyetler) önlenmesi

Kaymaz Zemin Kaplama Önerilen Endüstriler

Hemen hemen tüm endüstriler, kaymaz zemin kaplamasından yararlanır. Aslında, çoğu tesis bunu gerektirir. 

Önerilen endüstriler şunları içerir:

 • Hizmet: Ticari mutfaklar, restoranlar, barlar, oteller, havuz güverteleri
 • Perakende Ortamları: bakkallardan ev geliştirme mağazalarına, hediyelik eşya dükkanlarına ve ötesine
 • Sağlık: Hastaneler, tıp merkezleri, laboratuvarlar, helikopter pistleri ve daha fazlası
 • Eğitim: Okul ve kolej koridorları, kafeteryalar, soyunma odaları, banyolar
 • Ofis Binaları: lobiler, kurumsal kafeteryalar, kapalı otoparklar
 • Genel İmalat: işleme, paketleme, trafik koridorları, depolar

Su Geçirmez Zemin Sistemleri Nelerdir?

Su geçirmez döşeme sistemleri, su geçirmez membranın altındaki ekipmanı veya betonu korumak için belirli alanlarda kullanılır. Membran epoksi veya üretan bazlı olabilir.

Su Geçirmez Zemin Kaplama Sistemlerinin Faydaları

Bazı alanların suya ve neme karşı ekstra korumaya ihtiyacı vardır. Bu koruma olmadan, onarımlar ve değiştirmeler maliyetli ve yönetilemez olacaktır.

Su Geçirmez Zemin Kaplama Sistemlerinin Avantaj özellikleri şunları içerir:

 • Su kaynaklarının altındaki kritik alanların korunması (örn. mekanik bir odanın altındaki bilgisayar sunucu odası).
 • Yüzeyi aşındırıcı sıvıların yanı sıra güneş ve tuzlar gibi diğer sert elementlere karşı korumak
 • Suyun betona emilimini azaltmak ve böylece çatlama ve bozulmayı azaltmak
 • Bir yapının ömrünü artırmak
 • Pahalı onarımlar, değiştirme, hasarlı ekipman ve zaman kaybından tasarruf edin

Önerilen Endüstriler

Bazı endüstriler için, ekipmanı ve insanları korumak için su geçirmez zemin kaplamasına sahip olmak hayati önem taşır.

Önerilen endüstriler şunları içerir:

 • Genel Ticari: Spor salonları ve beraberindeki park yerleri
 • Ofis Binaları: Kurumsal otopark yapıları, ekipman odaları
 • Hizmet: restoranlar, mutfak, barlar, çatı barları
 • Yiyecek ve İçecek: Gıda işleme tesisleri
 • Eğitim: derslikler, banyolar, soyunma odaları, laboratuvarlar, koridorlar

Vinil Duvar Kaplamaları

Duvar kaplamaları hem konut hem de ticari ortamlarda önemli bir dekorasyon aracıdır. Neredeyse her tür yüzeyde kullanılabilirler, çok çeşitli desen ve renklerle iç mekanları zenginleştirirler.

Göze çarpan dekoratif yüzey olsa da belirli bir iç kaplama için hangi ürünün seçilmesi gerektiğini belirlemede alt tabaka daha önemlidir. Vinil, dayanıklılığı arttırdığı için birçok duvar kaplamasında kullanılmaktadır. 

Vinil içeren duvar kaplamaları ayrıca kâğıt, çarşaf, folyo veya çim bezi gibi alternatif ürünlerden daha güçlü ve temizlenmesi daha kolaydır. 

Temel olarak, vinil duvar kaplamaları, polyester-pamuk karışımı dokuma kumaş, dokuma olmayan kumaş veya kâğıt gibi bir arkalığa sahip bir veya daha fazla vinil plastik katmanından oluşur.

Vinil duvar kaplamaları hem ticari hem de konut kategorilerinde mevcuttur. Ticari duvar kaplamaları özellikle otel, apartman, ofis, hastane ve perakende kuruluşları gibi binalarda kullanılmak üzere üretilir ve genellikle konut stokundan daha ağırdır.

Vinil Duvar Kaplaması Genel Özellikleri

Aşağıdaki terimler, duvar kaplamalarının önemli özelliklerini tanımlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır:

 • Yıkanabilir: Duvar kaplaması önceden belirlenmiş bir deterjan solüsyonuyla ara sıra süngerlenmeye dayanabililir.
 • Yıkanabilir: Bir duvar kaplamasının fırça ve öngörülen deterjan solüsyonu ile ovmaya dayanabileceği anlamına gelir. (Aşındırıcı temizleyici kullanılmamalıdır.)
 • Leke direnci: Belirli bir süre sonra gres, tereyağı, kahve vb. gibi farklı türdeki lekelerin çıkarılmasından sonra kayda değer bir değişiklik göstermemektedir.
 • Aşınma direnci: sürtünme, kazıma veya ovma gibi mekanik eylemlere dayanabilir.
 • Renk haslığı: ölçülen bir süre boyunca ışığa maruz kalmanın neden olduğu renk değişikliğine veya kaybına direnme yeteneği vardır.
 • Soyulabilir: Dekoratif yüzeyin ve zeminin, yeni duvar kaplamasını asmak için bir astar olarak kullanılabilecek, duvar üzerinde sürekli bir alt tabaka tabakası bırakarak kuru soyulabileceği anlamına gelir. Günümüzde soyulabilir duvar kaplamaları, genellikle, bir kağıt alt tabakanın bir vinil plastisol ile kaplandığı kağıt arkası vinil ürünlerdir.

Sıyırılabilir: Duvar kaplamasının - alt tabaka ile birlikte - kuru olarak soyulabileceği anlamına gelir. Kumaş destekli vinil duvar kaplamaları genellikle sıyrılabilir.

 1. Yoğun trafikli alanlar için ideal
 2. Piyasadaki en iyi yaşam döngüsü maliyeti
 3. Benzersiz kuru fırçalama ile yüzey yenilemesi
 4. Geniş renk paleti
 5. Çok çözümlü bir teklifin parçası

TEKNİK VE ÇEVRESEL ÖZELLİKLER

SINIFLANDIRMA

NormTarkett Değeri
Ürün tipi-Sentetik termoplastik polimerlere dayalı zemin kaplamaları (EN 14565)
Ticari sınıflandırmaISO 1087434 Çok Ağır
Endüstriyel sınıflandırmaISO 1087443 Ağır
ÖZELLİKLER
NormTarkett Değeri
NCS renk kodu-Lütfen ürün sayfasına bakınız.
Format Tipi-Rulo
Işığı yansıtma değeri-Lütfen ürün sayfasına bakınız.
Yüzey koruması-PUR_IQ
Toplam kalınlıkISO 243462 mm
Aşınma tabakası kalınlığıISO 243402 mm
Toplam ağırlıkISO 239972800 g/m²
Uygulama yöntemi-Yapıştırmalı
CE İŞARETİ PERFORMANSI
NormTarkett Değeri
CE İşareti-EN_14041
Performans Beyannamesi#-0019-0056-DoP-2015-11
Yangın reaksiyonuEN 13501-1BFL_S1
Fibro çimento alt katmanında yanma reaksiyonuEN 13501-1BFL_S1
Odun yongası alt katmanında yanma reaksiyonuEN 13501-1BFL_S1
Kaymaya karşı dirençliEN 13893Sınıfı DS (µ ≥ 0,30)
Pentaklorofenol içeriği-< 5 ppm
TEKNİK PERFORMANS
NormTarkett DeğeriStandart Değer
Eletrical PropensityEN 1815Antistatik (≤ 2 kV)≤ 2 kV
Mobilya ayağı etkisiEN 424Hasar yokHasar yok
Kaymaya karşı dirençliDIN 51130R9-
Tekerlekli sandalye etkisiISO 4918Hasar yok-
Kalıcı batmaISO 24343-10,10 mm-
Kimyasallara karşı dirençliISO 26987Mükemmel direnç-
Alttan ısıtma-Var (azami 27°C)-
Isıya karşı kıvrılma direnciISO 239992 mm-
Işığa karşı renk solmazlığıISO 105-B02GE6-
Boyutsal stabiliteISO 239990,40 %-
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK & İÇ MEKAN HAVA KALİTESİ
NormTarkett Değeri
Formaldehit emisyonu-E1
Geri dönüştürülebilirlik-100 %
Toplam geri dönüştürülmüş içerik-25,50 %
ReStart® Ready-Evet
BREEAM sınıflandırması-AA
Ftalat içeriği-100% Ftalat içermez
28 gün sonraki TVOC emisyonlarıEN 16516Gold (≤ 100 µg / m³)
EPD mevcut-Var