ARDEX PU 30

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda, zeminlerde

Tek bileşenli, çok yönlü uygulama alanı olan reaksiyon ve PU esaslı reçine astar, parlak ve yoğun zeminlerde astar, toz vb. maddeleri bağlayıcı olarak alt yüzeylerin üzerine uygulanır. Emici ve neme karşı hassas olana zeminlerin üstten nem almalarına karşı ayırıcı katman oluşturacak şekilde aşağıdaki zeminlerin üzerine uygulanır.

  • Çimentolu şap ve betonların %4’e (CM nem ölçümü) kadar içerdiği neme karşı nem bariyeri olarak kullanılır.
  • Yerden ısıtmalı çimentolu şap ve betonların zeminlerin %3’e (CM nem ölçümü*) kadar içerdiği neme karşı nem bariyeri olarak kullanılır.
  • Kalsiyumsülfat, çimento ve beton altzeminlerin kenar bitişlerindeki tozlanan ve dağılan kısımlarının bağlanması ve sıkılaştırılması için
  • Beton, çimento ve kalsiyumsülfat şap, eski dökme zift, üzerinde ayrılmayan yapıştırıcı kalıntıları kalmış eski zeminler, tahta, sunta, mdf, OSB plakaları gibi neme karşı hassas zeminlerin üzerine, alçı veya kalsiyumsülfat plaka gibi kuru şapın üzerine, eski silan modifiye polimer yapıştırıcıların kalıntıları üzerine, kalkmayan eski seramik karo, mozaik ve terrazzo zeminlerinin üzerine uygulanır.

Ambalaj

11 kg Bidon

Raf Ömrü ve Depolama

Orijinal açılmamış ambalajında yaklaşık 12 ay saklanabilir. Açılmış ambalajlar çok sıkı bir şekilde kapatılmalı ve en kısa sürede tekrar kullanılıp bitirimelidir. Ürün dona karşı hassastır, bu nedenle +5°C ve üzeri sıcaklıklarda depolanmalıdır.

Malzeme İhtiyacı:

Bir kat astar için 100 – 150gr/m²
İki kat nem bariyeri için 250 – 300gr/m²

Çalışma Süresi:

Yaklaşık 60 dakika

Üzerinde Yürüme Süresi:

Yaklaşık 40 – 50 dakika

Kuruma Süresi:

Astar olarak yaklaşık 1 saat. Kumlama yapılması durumunda yaklaşık 2 saat.

EMICODE:

EC1 PLUS – Çok Düşük Emisyonlu

GISCODE

RU 1 – Solvent İçermez

İletişim için telefon:

0312 284 16 80

Başa dön